• TECHKNOW
 • TECHKNOW

  Resize
  Dock/Undock
  NEW FAQ ADDED
  X

  Çatışma Mineralleri

  IMC Uluslararası Metal İşleme Şirketleri B.V., dünya çapındaki yan kuruluşları ve iştirakleri aracılığıyla “IMC Group”, karbür kesici takımların ve diğer ilgili ürünlerin üretimi, geliştirilmesi, pazarlanması ve satışı ile uğraşmaktadır.

  Yıllar geçtikçe, kurumsal sosyal sorumluluğa ilişkin artan farkındalık ve bağlılığın yanı sıra, işletmeler yüksek uluslararası iyi kurumsal yönetim standartlarını takip etmektedir. Bu tür standartlar, diğer şeylerin yanı sıra, tedarik zincirinin toplumumuzu ne ölçüde etkileyebileceği üzerinde kontrol uygulanmasını gerektirir. Açıkçası, bu ilerlemenin bir sonucu olarak, tedarik zincirindeki tüm katılımcılar arasındaki işbirliği, ekosistemimizdeki birçok ticari etkileşim için ön koşul haline geldi.

  Bu bağlamda, “Çatışmalı Mineraller” olarak bilinen belirli minerallerin tedariki ve kullanımıyla bağlantılı olarak ilgili yasal ve sosyal gerekliliklere dikkatinizi çekmek istiyoruz.

  Spesifik olarak, aşağıdaki minerallerin tedariki ile uğraşan işletmelerin: Columbite -Tantalite (Coltan), Cassiterite, Gold, Wolframite veya bunların türevleri, Tantalum, TinandTungsten Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nden (DRC) ve “Bitişik Ülkeler” olarak kabul edildi: Angola, Burundi, Orta Afrika Cumhuriyeti, Kongo Cumhuriyeti, Ruanda, Sudan, Tanzanya, Uganda ve Zambiya bu ülkelerdeki çatışmalara katkıda bulunma riski altındaydı.

  Buna göre, Tedarik zinciri boyunca “Çatışmasız”, adil ve sağlam uluslararası ticareti kolaylaştırmak amacıyla, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (“OECD”), Amerika Birleşik Devletleri Kongresi ve Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (“SEC”) tarafından yüksek uluslararası ticaret standartları belirlenmiş ve teşvik edilmiştir.

  Sert metal endüstrisindeki anahtar lider oyunculardan biri olarak, insan haklarına gereken saygıyla ve bu yüksek uluslararası ticaret standartlarına sıkı sıkıya bağlı kalarak, bazı IMC ürünlerinde bulunabilecek tüm minerallerin “Çatışmasız” olmasını ve alınmasını sağlamayı taahhüt ediyoruz.

  Bu anlamlı standartları sürdürmek için aşağıdakileri benimsemeye karar verdik: Çatışmalardan Etkilenen ve Yüksek Riskli Alanlardan Kaynaklanan Madenlerin Sorumlu Tedarik Zincirleri için OECD Durum Tedarik Rehberi.


  Aşağıdakiler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere çeşitli yöntemler uyguluyoruz:
  • Yakın tedarikçilerimizle makul soruşturma ve görüşmeler başlatmak.
  • Tedarik zinciri boyunca uyumu sağlamak için ilgili tedarikçileriyle benzer önlemleri alacaklarına dair kesin beklentimiz konusunda yakın tedarikçileri bilgilendirmek.
  • Tedarikçi açıklama gerekliliklerini Tedarik Sözleşmelerine ve Grup Standart Satın Alma Hüküm ve Koşullarına dahil etmek.
  • Bu politikayı ve geçerli güncellemeleri çevrimiçi olarak şu adreste yayınlamak: www.imc-companies.com


  Çatışma Minerallerini kendi çabanızda ve değerlendirmenizde yukarıdaki bilgileri yararlı bulacağınızı umuyoruz.

  Başka sorularınız veya endişeleriniz varsa, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  © ISCAR LTD. Manufacturer of Metalworking Tools (Iscar.com) All Rights Reserved