• TECHKNOW
 • TECHKNOW

  Resize
  Dock/Undock
  NEW FAQ ADDED
  X
  Stef Wertheimer

  Stef Wertheimer ISCAR’ın kurucusu. Vizyonu ve dinamik liderliğiyle ISCAR’ı başarılı bir gerçeklik yaptı...

  Eitan Wertheimer

  Eitan Wertheimer 1951-2022
  Eski Yönetim Kurulu Başkanı - IMC Group. Liderliği, çok uluslu IMC grubunun yaratılmasında etkili oldu.


  Kurucular

  ISCAR Nahariya' da ki eski bir atölyede, Stef Wertheimer destek ve ilham kaynağı olan eşi Miriam tarafından kuruldu. ISCAR' ın başarısı için zemin hazırlayan Stef Wertheimer, yerleşik bir endüstriye meydan okuyacak öngörüye ve vizyona sahipti. Sürekli yeniliğe tutkulu bağlılıkla güçlenen yoğun sıkı çalışma, ISCAR' ı bir endüstri lideri haline getirdi. 1950'lerin aile şirketinden dünyanın en iyi tam donanımlı takım şirketlerinden biri haline geldi.

  1980'lerde Eitan Wertheimer babasının vizyonunu sürdürdü ve ISCAR lider bir küresel oyuncu oldu. Genişleyen şirket, İsrail'in Batı Celile bölgesinde bulunan Tefen Endüstri Parkı'na taşındı. O zamana kadar inovasyon, Stef ve Eitan Wertheimer için bir alışkanlık ve şirket içinde her düzeyde bir gelenek haline geliyordu. ISCAR; Avrupa, Uzak Doğu ve Batı Yarımküre pazarlarına yayıldı ve sanayileşmiş dünya genelinde fabrikalar, dağıtım merkezleri ve satış/servis ofisleri kurarak küresel varlığını oluşturdu. Sonuç olarak, bugün bir ISCAR takımı dünyanın herhangi bir yerine saatler içinde teslim edilebilir.

  ISCAR, 2006 yılından bu yana Berkshire Hathaway'in sahibi olduğu Uluslararası Metal İşleme Şirketleri (IMC) Grubu içinde lider bir markadır. Grup, Berkshire Hathaway tarafından satın alındıktan sonra IMC' nin eski başkanı Eitan Wertheimer “Dünyanın en güçlü yatırım gruplarından biriyle ilişkili olmak, ISCAR ve IMC için çok güçlü bir omurga sağlıyor” ifadesini kullanmıştır. “IMC Grup'un yenilik yapmasına, geçmişte olduğundan daha agresif bir şekilde genişlemesine ve müşterilerle daha yakın ortaklık kurmasına olanak tanıyacak."

  ISCAR' ın 1952'deki mütevazi kuruluşundan bu yana, şu anda 60'tan fazla ülkede faaliyet gösteren 130'dan fazla bağlı kuruluşu içeren IMC gruptaki mevcut konumuna gelişerek gelmiştir. Bu olağanüstü başarının kökleri sanayici Stef Wertheimer ve oğlu Eitan Wertheimer'ın ortak vizyonunda yatmaktadır.
  © ISCAR LTD. Manufacturer of Metalworking Tools (Iscar.com) All Rights Reserved